«

»

okt
07

Õpetajate päev ELA-s!

Sel aastal tähistati Eesti Lennuakadeemias õpetajate päeva suuremalt kui tavaliselt. Nimelt asendasid mõned 3. ja 4. kursuse tudengid meie õppejõude. Päeva eesmärgiks oli tähtsustada meie õppejõude, kes meile igapäevaselt teadmisi jagavad, ja muidugi süstida ka tudengitesse väikest õpetajapisikut.
Kuna ürituse korraldamise mõte jäi natuke hilja peale, siis ei  olnud väga palju asendusõpetajaid võtta ja seekord said asenduse 4 õppejõudu. Siin ka õpilaste arvamused ja tagasiside:

     14580472_1368343216522826_975484968_n    “Tänavu õpetajate päeval oli minul esimest korda üldse võimalus vahetada roll mõne õppejõuga. Valik oli lai, kuid loosiratas jäi seisma meie palavalt armastatud professor Jaak Umborgi peal. Otsustada aitas veel fakt, et ta annab minu (st side) erialale loenguid. Tema muidugi juba algusest peale oli meelitatud, et keegi on nõus sellise päeva raames teda asendama-esindama. 5. oktoobri hommikul tema kabinetti astudes oli reaktsioon üsnagi südantsoojendav, tsiteerides: „Oi misuke kena noormees!“ Ja niimoodi võisingi hoopis reipamalt minna oma tööd tegema. Minu enda hinnang läbiviidud loengu kohta on keskmisest kõrgem: suuremas osas sain ettenähtud materjalid läbitud, kuid oli üks alateema, mis jäi võimetest pisut välja. Ning et meeleolu teha natukenegi lõbusamaks, viisin ka tunni lõpus läbi kahoot testi, kus ca 25-30-st inimesest 21 võtsid osa. Kui minu osa oli läbi, läksin professor Umborgi kabinetti muljeid vahetama. Rääkisin talle lühidalt asjadest, mis õnnestus hästi ja kus jäi üks gramm puudu. Tema vastuse ja hääletooni põhjal otsustades võib öelda, et ka tema oli minu sooritusega rahul. Kokkuvõtteks veel ütleks, et sellel päeval oli terve kooli peal meeleolu teisel tasemel; asendavaid tudengeid tervitati nende nimedega, keda asendati. Mul on hea meel, et on loodud selline võimalus anda tagasi meie suurepärastele õpetajatele saadud teadmiste eest.”- Ander Iva (CNS-13)
“Olin Kalju Albert ja andsin majandusarvestuse aluseid. Seletasin ära koduse ülesande lahendused, mis hõlmasid laene, intresse ja amortisatsiooni. Pärast näitasin harivat multikat teemal kuidas töötavad USAs pangad ja kust raha tuleb. Ja tundsin nagu Kalju Albert ütles mulle: “Õpetamine on raske!” “- Morten Merila (AM-14)

“Meie andsime sel päeval loengut Inglise Ärikeel I ja olime Hans ja John Künka. Kuna eelmisel korral oli õpetajal antud kodutööks ettekande koostamine, siis oli meil natuke lihtsam, kuna osa tunnist oli sellega sisustatud. Ise olime muidugi eelnevalt ikka ettevalmistanud ja koostanud ka tunni lõpuks ühe kuldvillaku, mis aitaks kontrollida mõningaid teadmisi õpitust ja ka mõni lihtsam küsimus Eesti kohta, kuna enamus loengus viibijatest olid erasmuslased. Tund kulges üldiselt hästi ja ka õpilastele meeldis. Õpetaja ise oli väga rõõmus, et me teda asendasime ja proovisime seda õpetaja ametit, mis pole tegelikult üldse mitte nii kerge. Igatahes oli päev huvitav ja hea näha et õpetajad ise olid just need, kes sellesse nii positiivselt suhtusid.” – Eleri Pärna ja Teisi Timma (AM-14)

“ELA-s toimus õpetajatepäev sellel aastal esimest korda ning kui mulle pakuti võimalust õppejõudu asendada olin ma muidugi huvitatud. Väljakutseteks oli esiteks see, et endal toimusid samal ajal kohustuslikud loengud ja teiseks see, et etteteatamine jäi üsnagi lühikeseks ning pidi kiiresti loengu jaoks ettevalmistusi tegema. Minu asendada oli õppejõu Peep Lauki avioonika loeng, mille ma alles eelmisel sügisel ise läbisin. Õnneks olid teadmised veel piisavalt värsked ning vanad loenguslaididki veel alles, mille abil sain end oma ülesandeks ette valmistada. Loengu alguses astus õppejõud ka ise korraks läbi ning soovis edu eesseisva ülesande täitmiseks. Kuna ma olen ise juba varem teiste juhendamisega tegelenud ning ka ELA-s palju ettekandeid teinud, siis oli loengu andmine täitsa jõukohane ülesanne. Üliõpilased kuulasid tähelepanelikult ning arusaamatuste korral küsiti küsimusi, mis ka rahuldavalt vastatud said. Lõpetuseks võiks ütelda, et ürituse võib pidada igatipidi õnnestunuks. Üliõpilased jäid loenguga rahule ning ise sain ka kinnitust sellele, et vajadusel võiksin tulevikus tööd teha ka õppejõuna. Suured tänud omalt poolt korraldajatele ja õppejõududele, et meile selline võimalus lubati.- Ivar Parmas (PIL-14)

14572855_1449287398421141_7699102576439243723_n

Nagu lugeda võisite eelnevalt, siis said tudengid kinnitust et õpetajatöö on ikka raske, kuid kõik olid üldiselt rahul ja kiitsid ürituse heaks.
Siinkohal loodame, et selliselt hakatakse meil õpetajate päeva ka tulevikus tähistama ja muidugi  aina laiemalt.
Täname kõiki tudengeid ia õppejõude, kes tegid selle päeva korraldsmise võimalikuks.

Tunnustame oma õpetajaid!
Head kooliaasta jätku!

 

Eleri Pärna
(AM-14)

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2016/10/opetajatepaev-ela-s/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>