«

»

okt
15

TECH-14 lõpuks angaaris

 

Pärast tülikalt pikana tundunud esimest õppeaastat lubati meid lõpuks angaari erialapraktikale. Tore on ka see, et just erialapraktikat tutvustav loeng oli meie jaoks esimene tunniplaanis olev tegevus sel aastal. Lõpuks ometi sai hakata oma meistrioskusi lihvima!

IMG_1615IMG_1678

 

Mis aine see on ja mida me seal teeme?

Erialapraktika I on aine, kus tudengid saavad vastavalt oma eelnevatele oskustele neid samu oskuseid kas juurde õppida, täiendada või siis meelde tuletada. Tegelikkuses leidub tehtavate tööde seas midagi uut igaühele.

IMG_1657

Töid on erinevaid ja suurel hulgal. On nii lennualaseid oskusi arendavat tegevust kui ka üldtöid. Kui lennundusega enamseonduvateks töödeks on hetkel kontreerimine, neetimine ja jootmine, siis muid töid on isegi keeruline üles lugeda. Siin tuleb ette saagimist, lõikamist, lihvimist, värvimist, treimist, tulevikus ka keevitamist ja palju veel. Tundub, et nagu mujalgi, on angaaris lennuvahenditega tegelemine vaieldamatult põhiline töö, kuid ei möödu päevagi, et mõnda abistavat või esmahinnangul kõrvalist tööd tegema ei peaks. Kõrvalisena tunduvad ülesanded võimaldavadki põhitöö tegemise ning on oluliseks osaks meie töös. Sest oleks ju võimatu lennata, ilma õhusõidukit hooldamata ja vajadusel remontimata.

IMG_1637

Ja kuidas meeldib?

On väga huvitav, pidevalt tuleb ette ülesandeid, mida pelgalt talupojamõistusega ei lahenda. Suur abi on juhendajate poolt antud näpunäidetest ja soovitustest. Vahel alustad mõnd tööd vastavalt juhendaja soovitustele ja nagu ikka, tahaks ka omamoodi proovida. Proovid üht moodust, proovid teist ning lõpuks hakkad mõistma juhendaja soovitusi. Mõistes, et töö toetub ilmselgelt kogemusele, tuled esialgse mooduse juurde tagasi. Just kogemuste saamine akadeemias, mitte tööl, on selle aine eesmärk ning tundub, et see eesmärk saab saavutatud.

Üldine mulje praktikast seni on väga hea ja uute oskustega muutub see aina paremaks. Võimalus saada käsi juba varakult praktikas valgeks kasvatab huvi ka töö enda vastu.

Tim Vettšinov
TECH-14

Pildid: Timo Korv/TECH-14

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2015/10/tech-14-lopuks-angaaris/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>