«

»

märts
24

Lennuakadeemia ja paberlennukid

Ühel neljapäeval(12-.03) kogunesid Eesti Lennuakadeemia kõige nobedamad paberivoltijad (Ralf Järvamägi Mihkel Mark Hendrik Nirk Dain M. Muru Jüri Joonas, Indrek Pärtel) kokku ja põrutasid kambakesi Red Pull Paper Wings üritusele Tallinna Kultuurikatlasse. Võisteldi kolmes kategoorias: kaugus-, kestvus- ja akrobaatikalennus. Igale osalejale anti kaks viset. Järgnevalt mõned võistlejate kommentaarid:

 

Jüri: „Auhinnalisi kohti ei saavutanud, kuid omandasime palju kogemusi ja oskusi järgmisel korral edukaks esinemiseks. Oleks tore kui akadeemias toimuks ka paberlennukite lennutamise kursus.“

 

Mihkel: Tegu oli laheda üritusega, kus sai võrrelda enda paberlennuki meisterdamise oskust teistega. Selgelt oli näha, et mõni oli panustanud päris palju aega ja energiat hea lennuki valmistamiseks. Nende lennukid tegid pika puuga teistele ära ja näitasid kuidas tegelikult paberlennuk lendama peab. Mõnus viis sisustamaks neljapäeva õhtut ja peaauhind ei olnud ka üldse mitte paha, reis Austriasse. Heameelega võtaks järgmine aasta jälle osa, kuid siis valmistaks rohkem ette.”

 

Kahjuks meie meeskond auhinda koju ei toonud. See-eest saime kapaga kogemust ja inspiratsiooni järgmise aasta jaoks. Kauguslennu võitis lennuk, mis nägi rohkem noole kui lennuki moodi välja. See lennuk oleks isegi rohkem lennanud, kui mitte Katlamaja sein vastas oleks olnud (ehk üle 30m). Kestvuslend pandi kinni 8,4 sekundiga ja akrobaatika võitis teist aastat järjest meie kooli lõpetaja Jüri Luist.

jüri

Meie oma Jüri sõidab Austriasse.

Allikas: Red Bull Events

Kokkuvõtvalt väga lahe üritus, mis lausa nõudis Eesti Lennuakadeemia osalemist. Kojusõidul käidi välja mõtte panna pead kokku ja arvutada välja ideaalne paberlennuk. Tuuletunnelisse ka igaks juhuks ja siis juba kolmikvõidu poole teele.

löpp

Võistluse lõpetamine. Loomulikult lennukite kogupauguga.

Allikas: Red Bull Events

Dain M. Muru

C6-11

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2015/03/lennuakadeemia-ja-paberlennukid/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>