«

»

aug
29

Regionaallennujaama mitmekülgne igapäevaelu

Nüüdseks kohe-kohe lõppeva suve üheks eredamaks kogemuseks võin kindlasti lugeda oma praktikat Tartu Lennujaamas. Kokkuleppel lennujaama juhataja Juhan-Johhen Rossiga võisin kahe nädala jooksul tutvuda lennujaama maapealse teeninduse igapäevaeluga.

Küllap on paljudele, nagu ka mulle, jäänud mulje, et kuna Tartusse lendab vaid üks rahvusvaheline lennufirma ja sedagi mitte iga päev, ei toimu siin lennujaamas võrreldes näiteks Tallinna Lennujaamaga just eriti palju. Oma praktika käigus õppisin, et nii see päris ei ole. Tartut võiks hellitlevalt kutsuda mini-Tallinnaks, sest maapealse teeninduse protseduurid on kõik samad, mis Tallinnas, küll aga väiksemas mahus.Tartu Lennujaam

Praktika raames tutvusin põhiliselt check-in protseduuridega – kuidas teha check-in’i, kuidas registreerida äraantavat pagasit ja kuidas teha boarding’ut. Suur osa tööst on muidugi reisijatega suhtlemine ja vajadusel info jagamine. Lisaks võisin uurida ka pagasiteenindust ning seda, kuidas käitutakse charterlendudega.

Võib ju mõelda, et mida on võimalik kahe nädala jooksul näha ja õppida. Endalegi üllatuslikult avastasin, et väga palju. Ühel päeval tuli lahendada probleem kahe liikumisabi vajava reisijaga olukorras, kus lennujaamas on vaid üks lennukisse mahtuv ratastool. Teisel päeval aga tekkis olukord, kui polnud võimalik reisijat lennukile lubada. Sarnaseid situatsioone jagus kahele nädalale veelgi.

Ma arvan, et ka lühikese kestusega praktikatest on Lennuakadeemia üliõpilasele kasu. Õpitu maht oleneb paljuski motivatsioonist. Usun, et oma praktika käigus omandatud teadmisi saan rakendada ka tulevikus. Omandasin parema arusaama maapealsetest toimingutest ja oskan nendega oma tulevases lennujuhi töös ka paremini arvestada.

Ilo-Kaisa Volmer
ATS-12

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2014/08/regionaallennujaama-mitmekulgne-igapaevaelu/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>