«

»

juuli
03

Üliõpilaste 15. Suvemängud

Eesti Lennuakadeemia osales sel aastal traditsioonilisel suvisel üritusel rekordilise 50-pealise delegatsiooniga, kelle hulgast võis leida nii praeguseid tudengeid, vilistlasi kui ka õppejõude. Kohe alustuseks võib öelda, et meie üliõpilased olid äärmiselt osavad ja edukad! Aga kõigest nüüd ka veidi täpsemalt, võta endale aega lugemiseks, sest kirjutada on mul paljust!

Esimesel päeval panime oma telgid püsti ning kordasime üle kes kus võistkonnaalal osaleb. Külmal ja vihmasel reedesel päeval algasid meie jaoks jalgpall, võrkpall, korvpall, petanque, teate-triatlon ning veepall. Lisaks osalesid mitmed üliõpilased üksikaladest kergejõustiku non-stopil ning lühiraja orienteerumisel.

 

„Eesti Lennuakadeemia delegatsioon 15. suvemängude avamisel“

„Eesti Lennuakadeemia delegatsioon 15. suvemängude avamisel“

Võrkpalli meeskonna kokku saamisega oli sellel aastal raskusi tüdrukute nappuse tõttu. Seetõttu pandi välja esialgse plaanitud kahe meeskonna asemel vaid üks. Kuna vastastiimid olid tugevad ning meie tiim pigem harrastajad, siis punkte väga ei korjatud ning kaugele ei jõutud.  Kokkuvõttes jäädi jagama 21-23. kohta.

Veepalli meeskonna moodustamist ei soosinud ilm ja hirmkülm veetemperatuur. Julged ning külma mitte kartvad tudengid siiski otsustasid vette hüpata ning tõid meie koolile osavõtu eest tublid 4. koha punktid.

„Veepalli meeskonna koosseis: Teijo Idavain, Klen Kuusmaa, Jan Viilma, Viljar Vooremäe, Ragne Sauman, Tõivo Nerep“

„Veepalli meeskonna koosseis: Teijo Idavain, Klen Kuusmaa, Jan Viilma, Viljar Vooremäe, Ragne Sauman, Tõivo Nerep“

Korvpalli võistlused toimusid sel aastal kehva ilma tõttu sees. Korvpalli võistluste tase oli kõrge ning meie tublidel poistel oli isegi õhkõrn lootus alagrupist edasi saada. Kahjuks läks ikkagi nii, nagu tegelikud jõuvahekorrad olid ning alagrupimängudes saadi 1 võit ja 2 kaotust. Kokkuvõttes teeniti tubli 12. koht.

„Korvpallimeeskonna liige Sigmar Lüüs, teised liikmed Kaspar Puksand ja Peep Nigol“

Jalgpallimeeskond loositi alagruppi, kus kokku oli 4 tiimi. Esimesel päeval toimusid kaks esimest alagrupimängu. Mõlemad mängud suutis Elajate tiim võita ning sellega olime ka taganud edasipääsu alagrupist. Jäi veel viimane mäng laupäeval samuti alagrupist edasipääsu taganud tiimiga.

Ka veidi rahulikuma spordi armastajatena olid ELAjad välja pannud ka petanque tiimi. Piigad viskasid ja veeratasid metallkuule muruplatsil ning tutvusid mängu ametlike reeglitega. Esimesele võidule järgnes aga kaks üsnagi kiiret kaotust ja mitte nii täpsed viskekäed jäid lõppkokkuvõttes jagama 16.-22. kohta.

Teate-triatloni meeskond sai kokku pandud viimasel hetkel. Tugevate poiste kõrvale oli vaja ühte tüdrukut, kes oleks nõus külmas vee ca 100m ujuma. Ujuma läinud Marje Mölder tuli välja järvest viimase (9.) inimesena, kuid meie poisid Viljar Vooremäe jalgrattasõidus ning Tamor Bakhoff jooksus olid nii võimsad, et suutsid kaotatud aja tasa teha. Pärast ca 6 km jalgrattasõitu olime tõusnud juba 4. kohale ning kõigest 2 km ringiga suutis meie ankrumees veel üle minuti tagasi teha ning tõusta kokkuvõttes 3. kohale.

Mainimata ei saa jätta ka tublisid üksikaladel osalejaid: kergejõustiku non-stopil tõi väärtuslikud punktid meie koolile Kert Paidre 7. kohaga ning lühiraja orienteerumisel Tamor Bakhoff ja Marje Mölder vastavalt 7. ja 11. kohaga.

 Kaimo Puniste / KMZ Photo

„Poseerivate TLÜkate taha peituv Marje Mölder“

Meelelahutuslikest aladest osalesime kiirusjooksul, kus 100m distantsi jooksul mõõdeti tippkiirusi. Sellel alal sai eriauhinna kiireim crocsides jooksja Juho Mattus ning Mart Saarmann jäi jagama 5.-10. kohta.

Kaimo Puniste / KMZ Photo

„Stiilseima jooksja tiitli pälvinud Juho Mattus“

Teisel päeval jätkus jalgpall ning alustasime võistlemisega indiacas, tänavahokis, ultimate frisbee’s. Lisaks leidus ELA esindajaid Kääriku järve jooksul, rammumehe võistlusel, kiikingul ja elamusjooksul.

Kääriku järve jooksul sai Tamor Bakhoff 2. koha, naiste arvestuses kahjuks meil osalejat seekord polnud.

Kaimo Puniste / KMZ Photo

„Tamor Bakhoff (nr 188) on alustamas oma võidukat teekonda“

Jalgpallis oli eesmärgiks teha rahulik mäng ning end mitte vigastada, kuna mõlemad tiimid olid alagrupist edasipääsu kinnitanud. See aga ei läinud päris nii ning vaidlusi ja üksteisele otsajooksmisi oli võrdlemisi palju. Tipnes asi sellega, et mõlema meeskonna üks liige teenis kollase kaardi. Mäng oli sündmusterohke ning lõpptulemuseks jäi 1:1, kusjuures vastasmeeskond ei suutnud ühtegi väravat lüüa. Edasipääs veerandfinaali oli tagatud ning tuli ootama jääda pühapäevast päeva.

Indiaca võistkonnal kulus üks kohtumine mänguga tutvumiseks ning hoolimata esimese mängu kaotusest alustati visalt kaotajate püramiidis võitmisi. Iga mänguga tiimitöö järjest paranes ning kokkuvõttes jõuti veeradfinaali. Veerandfinaalis võeti esimese geimi võit, kuid teine geim anti väga hästi kokku mängivale Tartu Ülikooli tiimile ära. Otsustavas geimis suutis Tartu Ülikool oma paremust näidata ning sellega pidi Elajate tiim leppima 4.-7. koha jagamisega.

Foto: Kaspar Raamat.

„Indiaca meeskond koosseisus Keit Lamp, Mart Saarmann, Indrek Toomas, Toomas Välja ja Mariliis Õun“

Tänavahoki võistkond koosnes niisama spordist lugu pidavatest või lihtsalt lahedatest Elajatest, kes soovisid eelmiste aastate edu korrata. Loos oli meile armuline, eelmise kahe aasta võitja oli paigutatud turniiritabeli teise poolde ning hea õnne korral oleks nendega kohtunud alles poolfinaalis. Paraku oli võistkonnas mitu mängijat, kes osalesid ka teistes võistkondlikes alades ning suuresti seetõttu tuli ka esimene kaotus, mis meid miinusringi kukutas. Seal saime jälle mängu käima, kuid kui tuli aeg mängida kaks mängu järjest, vastaseks Kõrgem Sõjakool, hakkas mängumootor tõrkuma ja pallid ei tahtnud kuidagi väravasse minna. Tulemuseks 1:4 kaotus ja esimese võistkonnana poolfinaalist välja jäämine ning 5. koht. Olenemata lõpptulemusest, mis ei ole meie kogemust arvesse võttes üldse halb, jäi võistkond oma esitusega väga rahule ning tänab kõiki toetajaid ja muidu lahedaid!

Ultimate frisbee’s olime kokku suutnud panna võimsa tiimi, kus kõigil on olemas oskus ketast visata, püüda ning joosta ja hüpata. Mängleva kergusega saime alagrupist edasi võites mõlemad mängud 8:0. Edasi läksime sarnase lennukusega finaalini välja ning lendasime kiirelt ka finaalist läbi. Kokkuvõttes võimas 1. koht, mille võit pärast mitmeaastast 2. kohta oli eriti magus.

„Ultimate Frisbee meeskond pärast ülekaalukat võitu. Meeskonda kuulusid: Juho Mattus, Rainis Moro, Robin Lilleorg, Toomas Välja, Marje Mölder, Mariliis Õun, Birgit Tito ja Liis Toomsalu“

„Ultimate Frisbee meeskond pärast ülekaalukat võitu. Meeskonda kuulusid: Juho Mattus, Rainis Moro, Robin Lilleorg, Toomas Välja, Marje Mölder, Mariliis Õun, Birgit Tito ja Liis Toomsalu“

Auto lükkamisel oli välja pandud meil nii naiste kui ka meeste tiim. Autoks oli see aasta Red Bulli Smart, mille lükkamine osutus võrdlemisi ebamugavaks. Tüdrukud jõudsid autot lükata 25,5 meetri peale ning poisid lükkasid auto mäest üles ajaga 3:35. Kogu distants oli 100 m ning sellel aastal ei suutnud ükski naiste tiim autot mäest üles lükata.

Rammumehe võislusel sai parima koha meie seast Valter Kamarik, kes kahjuks viimasesse vooru ei pääsenud vastaste paremuse tõttu ning sai kokkuvõttes 9. koha. Kiikingus kiikus ennast finaali Mart Saarmann saades kokkuvõttes 5. koha. Samuti olid tublid kiikujad Robin Lilleorg ning Silver Hunt, kes said vastavalt 10. ja 11. koha.

Meelelahutuslikest aladest osalesid Lennuakadeemia esindajad teisel päeval naiste lükkamises ning leilivõtmises. Naiste lükkamises tõid naiste stiilipunktid ning meeste kiired jalad Lennuakadeemiale võimsa 1. koha. Tuleb välja, et Lennuakadeemias on kõige stiilsemad kerged naised, kelle mäest üles lükkamine meeste jaoks on vaid lõbu.

Foto: Kaimo Puniste / KMZ

„Stiilsed naised Ragne Sauman, Kristi Kurvits, Marleen Varblas ja Marje Mölder ning kiired jalad Tõivo Nerep, Kert Paidre, Peeter Piip ja Teijo Idavain“

Leilivõtmisel osalejatest saavutas Liis Toomsalu tugeva 2. koha, kusjuures I koha võitis neiu, kellel õnne kombel õnnestus istuda alumistel istmetel tükk aega, samal ajal kui meie neiu kogu aeg kõrgematel kohtadel istuma pidi. Kes saunas käinud, teab, et meie neiul oli oluliselt raskem kuumas saunas vastu pidada ;)

Viimasel päeval jäi vaid lõpetada jalgpalli võistlus ning osaleda seinamäe 100-l. Jalgpalli veerandfinaalid algasid juba kell 9 hommikul kui saime kergleva mänguse vastasest võitu. Edasi suundusime poolfinaali, kus suutsime vihma käes mängides jälle võita ning nii olimegi taganud pääsu finaali. Finaalis pidime tunnistama TLÜ võistkonna paremust, saades lõpp-kokkuvõttes 2. koha. Sellega suutsime kaitsta oma eelmisel aastal saavutatud 2. koha tiitlit.

Kaimo Puniste / KMZ Photo

„Jalgpalli meeskonna koosseis: Tarvin Kaldvee, Juho Mattus, Siim Raasuke, Kert Paidre, Aleksander Poškurlat, Robin Lilleorg, Ats Joandi, Garry Murumets, Liis Toomsalu ja Marje Mölder“

Seinamäe 100l osalejatest sai parima tulemuse Riho Rein, kes suutis seinast üles joosta 49 sekundiga ning sai sellega 22. koha.

Kokkuvõttes saavutasime nii aktiivsuse kui ka sportlikkuse poolest tugeva 7. koha. Kokku osales suvemängudel 21 ülikooli.

Suurepärane töö tuli meie korraldustiimi poolt, kes suutsid meie delegatsioonile tagada pea kõik, millest keegi meist unistada vaid lootis.

Järgmisel aastal Käärikul näeme!
Marje Mölder

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2014/07/uliopilaste-15-suvemangud/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>