«

»

jaan
24

Üleskutse – Hakka tuutoriks!

Nagu olete tähele pannud, on meie majas aina rohkem välisriikide üliõpilasi. Selleks, et nende kohanemine siinse külma ilma ja omanäolise kultuuriga ladusamalt läheks, oleks vaja tuutorite/buddyde abi. Meil on üks buddy-koolitus  juba toimunud, kuid seal osalenud üliõpilased on nüüdseks suuresti ise väliskõrgkoolides õppimas. Seepärast oleks meil hädasti vaja uusi oskuslikke üliõpilasi, kes on valmis meie külalisi nõu ja jõuga toetama.

Tuutorid/buddyd on üliõpilased, kes on nõus jagama välismaalt siia õppima tulnud üliõpilastele oma teadmisi siinse elu-olu kohta ja natuke aega, kellele võib küsimuste korral Facebooki kirjutada ning vajadusel nõu küsida ning kes oskavad lihtsalt mõne hea soovitusega abiks olla. Tuutori boonusteks on eelisõigus saada Erasmus stipendiume ning muidugi – uued tuttavad ja sõbrad teistest Euroopa riikidest.

Huvilistele korraldatakse infotund koos Tartu Kõrgema Kunstikooliga.

Tuutoritee saab jalge alla võtta ka, reglistreerudes ELA ÕIS-s vabaainele SD.Y.042. Üliõpilasnõustamine ( 2 EAP).

Õppeaine on mõeldud ettevalmistava kursusena tudengitele, kes võiksid tegutseda tuutoritena. Aine eesmärgiks on anda neile tuutortegevuseks vajalikud teadmised ja oskused. Kursusel antakse ülevaade tuutoritöös vajalikust informatsioonist: lennuakadeemia struktuurist ja tugisüsteemidest, õppetöö alastest õigusaktidest, üliõpilase õigustest ja kohustustest, sotsiaalsetest garantiidest, riiklikest tugisüsteemidest.Kursuse teises osas käsitletakse tuutoritöös vajalikke sotsiaalseid oskusi. Eelmisel aastal läbisid ainekursuse Mariliis Õun, Ilo-Kaisa Volmer, Marje Mölder ja Haldi Vanatoa.

Antud ainet järgmisel õppeaastal ei pakuta. Tegemist on suures osas veebipõhise kursusega (kontakseminare planeeritud 2).

Karine Mandel, Signe Vanker

 

 

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2014/01/uleskutse-hakka-tuutoriks/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>