«

»

sept
09

Mõtteid erasmuse vahetusaasta eel

Olen Teele, kolmanda kursuse lennuliiklusteeninduse tudeng ning veedan selle õppeaasta paari tuhande kilomeetri kaugusel Türgis. Lähen sinna ihuüksi, hinges väike kartus ja suur ootusärevus. Välisüliõpilaseks minek on minu mugavustsoonist väljumine, kuna olen harjunud mängima kindla peale.

Ei oskagi öelda, kust tuli mõte ERASMUS programmiga õppima minna. Oli õige hetk haarata millestki ainulaadsest kinni. It’s once in a lifetime opportunity. Millal veel, kui kõrghariduse omandamise ajal, on võimalik minna ja arendada end välismaal ning seda täiesti tasuta. Pool aastat kogun tarkust loengutes käies, teisel poolel tornis praktiseerides. Pärast lõpetamist saan kirjutada CV-sse: praktika ja õpingud Türgis. Mis saaks veel parem olla, kui tõestus, et mind võib visata tundmatus kohas vette ja ma õpin seal ujuma; ehk isegi trikke tegema.

Üksi võõrasse keskkonda minek muudab iseseisvamaks, paneb proovile, aitab tundma õppima enda tugevaid ja nõrgemaid külgi. Samuti saan kindlust edasiseks lennujuhi karjääriks, mil suhtlema peab võõrkeeles. Kui ümber eestlasi ei ole, on ainus viis end väljendada mõnes rahvusvahelisemas keeles. Türgi keeles on mul õpitud vaid üks sõna – merhaba (tere). Tuleks õppida veel sõnad „palun“, „aitäh“ ja „vabandust“ ning küll siis saan ka kohalikega läbi.

Olen juba praegu üsna kindel, et seda 10 kuud, mil ma vahetan armsa Eesti Lennuakadeemia Anadolu Ülikooli vastu, ma ei kahetse. Maarjamaise musta leiva ja kodused väikesed linnad vahetan vaid ajutiselt Türgi simit‘i ja tundmatute lärmakate kohtade vastu. Loodetavasti saan üüratul hulgal kogemusi ja teadmisi, mille mahutamine isegi AN-225′te oleks keeruline. See saab olema minu elu üks vingemaid elamusi!

Teele Kohv
Lennuliiklusteenindus 3. kursus

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2013/09/motteid-erasmuse-vahetusaasta-eel/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>