«

»

mai
11

Erasmusega Saksamaal

Ma olen Martin Orumaa, II kursuse õhusõiduki juhtimise eriala tudeng. Hetkel õpin ma Hochschule Bremenis Saksamaal. Põhjuseid, miks ma siin olen, on mitmeid.

Esiteks olen ma kooliajal kolmandast klassist saati saksa keelt õppinud ja kuna mu keelelised oskused olid kaugel soovitust, leidsin, et selles keeleruumis viibimine oleks igati arendav. Samuti soovisin ma ka saada välisriigis õppimise kogemust, et saada paremat ettekujutust, kuidas välisriigis õppetegevus käib. Kogemused aitavad ka luua võrdluspilti Eesti haridussüsteemiga ning näitab lihtsalt kätte meie riigi kõrghariduse tugevused ja nõrkused. Lisaks on ka Saksamaa teada tuntud oma tugeva tehnoloogiatööstusega ja sellest tulenevalt võib eeldada tugevat sellealast kõrgharidust.

Hochschule Bremen (Bremen University of Applied Sciences) ei ole väga suur kool (ca 8000 tudengit, võrdluseks Tallinna Tehnikaülikoolis 13 000). See jaguneb viieks teaduskonnaks ning lennundusega seotud erialad kuuluvad viiendasse (Nature and Technology). Neid erialasi tegelikult on ainult kaks: bakalaureuseõppes õhusõiduki insener (Luft- und Raumfahrttechnik) ja magistriõppes Aerospace Technologies. Minu õppetegevus on seotud praegu magistrikursusega. Nagu kursakaaslane Keirgi, kes hetkel Slovakkias õpib, olen ma ainuke välismaalane vastaval erialal. Ja kuna mu keeleline võimekus oli piisav, siis otsustati muidu inglise keeles toimuma pidanud ained saksa keeles läbi viia. Mahulise poole pealt pole õpingud kurnavad, aga kuna ma osalen kahes rühmaprojektis, võtavad need märgatava osa minu ajast.

Välistudengeid on muidu Bremenis julgelt üle saja (Facebooki kommuun väidab lausa 150). Rahvuslik kuuluvus on mitmekesine: palju mehhiklasi, brasiillasi ja ka aasialasi. Eestlastest andmed puuduvad. Üritusi toimub väga tihti: iganädalaselt korraldatud on teisipäevased Sprachcafed ja neljapäevased karaokeõhtud. Lisaks omavolilised lokaalide ning teiste meelelahutuspaikade avastamised. Kool korraldab ka erinevaid väljasõite (nt muuseumitesse või Berliini). Spordiharrastajad ka kurvastama ei pea, erinevaid võimalusi on palju. Kõige mõistlikum on osaleda Bremeni ülikooli spordikursustele, mis maksavad alla paarikümne euro semester ja saab juhendajaga kas zumbat tantsida või erinevaid palle taguda.

Bremeni asukoht on üsna soodne Lääne-Euroopa avastamiseks. Nii Hollandi, Belgia kui ka Taani riigipiirid jäävad paarisaja kilomeetri kaugusele ning ega Prantsusmaa ka mägede taga pole (tegelikult ka otseses mõttes, sest maastik on siin väga lame). Ühistranspordi liiklus on ka väga viisakas ning koolist saadava Semesterticketiga on võimalik nii Bremenis kui ka lähilinnadesse tasuta reisida.

Siin Erasmuslasena tudeerides on saksa keele oskus tungivalt soovituslik, kuid kui see on olemas, siis igal juhul soovitan siin õppimist.

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2013/05/erasmusega-saksamaal/