«

»

apr
23

Edulood ja mälestused

Kui tunned huvi, mida on lennuakadeemia töötajatel ja akadeemias õppinud lennundusspetsialistidel meenutuda või soovid lugeda Tartu Lennukolledži aegadest ning sellest, kuidas vilistlased on lennunduses oma koha leidnud, külasta Lennuakadeemia juubelilehekülge. Näiteloona toome teile Maris Märdla eduloo.

 

Maris Märdla

Lõpetasin Tartu Lennukolledži lennuliiklusteeninduse eriala 2008. aastal, misjärel sai minust TWR/APP lennujuht Kuressaare lennujaamas.Sealne töö oli vaheldusrikas, kuna lisaks lennujuhtimisele tuli osutada ka meteoroloogia- ja aeronavigatsioonilise info teenindust. Samuti tuli hallata Ruhnu lennuvälja infot ja andmeid lennuoperatsioonide kohta. Üheks huvitavamaks aspektiks oli vahetu suhtlemine erinevast rahvusest pilootidega, kuna torni külastamine meeskondade poolt on väikelennujaamas pigem reegel kui erand.

Pärast 4,5 aastat Kuressaares asusin tööle Dubaisse Emirates lennufirmasse ATC (Air Traffic Control) spetsialistina. Minu töökoht asub NCC (Network Control Center) nime kandvas suures saalis ning töötan kõrvuti lennudispetšeritega. Emirates’il on üle 200 lennuki, mis opereerivad kuuel kontinendil, seega tuleb ette erinevaid lennujuhtimisega seotud probleeme, mida lahendada. Samuti kuulub selle töö juurde igapäevane tihe suhtlus Dubai lennujuhtimisüksustega. Ma olen õnnelik, et kuulun ühe kiiremini kasvava lennufirma rahvusvahelisse meeskonda.

Allikas: http://www.lennuakadeemia.ee/juubel/edulood-ja-malestused/maris-mardla

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2013/04/elulood-ja-malestused/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>