«

»

märts
15

Lennates Slovakkias

Olen teise kursuse piloot ning käesoleva kevadsemestri veedan erasmusena Slovakkias. Miks valisin sellise kummalise riigi keset Euroopat? Tavaliselt minnakse ikka kuhugi soojemasse kohta ju! Suuresti sellepärast valisingi, et kõik lähevad alati kuhugi mujale – olen esimene ELAkas siin mägede keskel. Ja ma olen nii rahul!

Kuidagi juhtus nii, et olen sel semestril ainukene välistudeng lennunduse osakonnas. Alguses tundus naeruväärne, et pean kõigis tundides üksinda käima, kuid nüüdseks olen selle boonustega juba harjunud. Enamikud loengud mööduvad õppejõu kabinetis kohvitassi seltsis; professorid üritavad oma aines välja tuua täpselt selle, mis mulle kui piloodile kõige vajalikum on ja välistatud on „lihtsalt olemine“ ehk alati peab kaasa mõtlema ja küsimusi esitama, sest keegi teine seda ei tee. Välistatud on ka puudumine, sest seda pandaks ilmselt tähele. Õnneks pole sellest hullu, sest kõik ained on huvitavad, kool on ainult 3-4 korda nädalas ja õppejõududel on                                                                                                               palju põnevaid lugusid rääkida.

Meeldejäävaid jutte on ilmselt ka minul koju tulles kuhjaga rääkida, sest elu siin on ka väljaspool kooli tegus ja lõbus. Siin oldud esimese kuuga olen jõudnud lisaks kohalike paikade ka näiteks Ungarisse ja Tšehhi, tuleval nädalavahetusel sõidame Krakowisse. Euroopa avastamine on minu linnast lihtne ja suhteliselt odav – bussi- ning rongiühendused on enamike Euroopa suurlinnadega. Slovakkia või siis vähemalt vene keele oskamine selliste asjade planeerimiseks on aga suureks abiks, sest kohalikud reeglina inglise keelt ei räägi.

Võimatu on kõike siin toimuvat ühte artiklisse kirja panna, kuid põhiline on ilmselt see, et elu erasmusena on põnev ning igaüks võiks midagi sellist ära proovida. Lisaks võimsale kogemusele meenutab see ka, kui väga on meil, ELA tudengitel, vedanud nii koolimaja, õppejõudude kui ka võimalusega tasuta õppida. Reaktsioon mu väitele, et saan tasuta lennutunde, on tavaliselt: „I’m gonna move to Estonia!“.

Aeg välismaal lendab (kiiresti!) ja meile kõigile ju meeldivad lendavad asjad :)

Tervitades Euroopa kultuuripealinnast,

Keir

 

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2013/03/lennates-slovakkias/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>