«

»

dets
01

Teeviit 2012

29. november – 01. detsember toimus Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses iga-aastane infomess Teeviit. Nagu ikka võttis sellest osa ka Eesti Lennuakadeemia. Kooli esindajatena olid kohal nii tudengid, kooli töötajad kui ka praeguseks juba erialast tööd tegevad kooli vilistlased.

Teeviit on noorte infomess, mis on iga-aastaselt toimunud juba alates 1994. aastast. See on mõeldud kõigile, kes on huvitatud erinevatest koolitustest, täiend- ja ümberõppevõimalustest või karjääriplaneerimisest, kes tahavad rohkem teada õppimise või töötamise kohta välismaal ning kes on huvitatud õpilasvahetustest, vabatahtlikust tööst, erinevatest vaba aja veetmise võimalustest, tööturuvõimalustest ja kõigest, mis puudutab tulevase elu planeerimist.

 

Sel aastal oli kohapeal üle 140 erineva organisatsiooni ning kuigi pealtnäha võisid esialgu paista kõik infolauakesed ainult volidikute hoidmiseks ja igava jutu kuulamiseks, siis tegelikult oli iga laua taga ka midagi huvitavat peidus. Küll sai õppida veenist verd võtma, sai teha erinevaid keemiakatseid, päris vibu käes hoida ja välja tõmmata, nuputada viktoriinidele vastuseid, rodeot sõita, telekamängusid mängida, teha lauanõude äraarvamise testi ja palju-palju muudki.

 

Eesti Lennuakadeemia nurgas sai kuulata lugusid koolist ja seal õppimisest ning lugeda ka ise infovoldikutest juurde. Nii mõnegi huvilise pilku püüdsid mudellennuk, lennukitelekamäng või vitriini taga olevad auhinnad. Nimelt oli kohapeal võimalik lahendada viktoriini, mille kõikidele küsimustele õigesti vastanu võitis ühe auhinna, millest näitena võib välja tuua märkmiku, võtmehoidja, pudeliavaja ja peegeli. Meid külastades said paljud inimesed, nii nooremad kui ka vanemad, targemaks erinevate erialade ja vastuvõtu tingimuste kohapealt. Mitmed said ka suure heameele või üllatusega teada, et Lennuakadeemias õpib ka tüdrukuid ning nii mõnigi lahkus teadmisega, et meie stjuardesse ei koolitagi. Viimase teadmisega lahkusid reedel vähemalt 30 inimest ning teist samapalju lisandus neid ka neljapäeval ja laupäeval.

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2012/12/teeviit-2012/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>