«

»

okt
26

Segadus lennujaamas: lennud hilinevad, sest jäätõrjemasin läks rikki

Selle talve esimene lumi on tekitanud lennuliikluses paljus segadust. Mitmed hommikused lennud on tänu kehvale ilmale ja lennujaama jäätõrjemasina rikkele hilinenud. Estonian Airi esindaja Ilona Eskelineni sõnul on selles süüdi maha sadanud lumi ning tugev tuul.

„Libe maandumisrada ja tugev külgtuul – lisaks on pikad järjekorrad jäätõrje tegemiseks,“ selgitas Eskelinen Delfi Majandusele.

Kohati on Eskelineni sõnul hilinemised päris pikad, näiteks hommikused lennud Trondheimi, Oslosse on hilinenud lausa 3 tundi.

„Pikad hommikused hilinemised mõjutavad kogu tänast lennuplaani. “ nentis Eskelinen.

Estonian Air palub reisijatel jälgida lennujaamas olevaid infotabloosid ja tulla lennujaama õigeaegselt vastavalt plaanijärgsele ajale.
Tallinna lennujaama esindaja Lauri Linnamäe selgitab, et hilinemised on tõesti tingitud lennujaama poolsest tõrkest.

„Jäätõrjemasin – see, millega lennukitele enne õhkutõusmist jäätõrje tehakse, et tiibadele jääkihti ei tekiks – läks katki,“ sõnas Linnamäe.

Kokku on Tallinna lennujaamal kolm masinat, millest hetkel töötab vaid kaks.

„Nendega teenindatakse lende ja suurem segadus hakkab praegu ära klaaruma, viimased hommikul väljumata jäänud lennud on üsna kohe väljumas,“ lubas Linnamäe.

 

Allikas: http://majandus.delfi.ee/news/uudised/fotod-segadus-lennujaamas-lennud-hilinevad-sest-jaatorjemasin-laks-rikki.d?id=65170878

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2012/10/segadus-lennujaamas-lennud-hilinevad-sest-jaatorjemasin-laks-rikki/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>