«

»

sept
25

Lennuakadeemia varblased said ristimisel kõhu täis ning suled läikima

Eelmise nädala kolmapäeval toimus Lennuakadeemia esmakursuslaste varblasteks ristimine, mis oli sel aastal üles ehitatud võistlusmängudele ning mis kulmineerus varblasevande andmisega hämarduva Kassitoome nõlval.

Õhurünnak

Varblased kohtusid kell kuus raeplatsil oma ristijate ja publikuga ning alustasid aktiivsetele lindudele kohaselt ristimist aerobaatikaga. Sellele järgnesid rühmadeks jaotumine ning reeglitega tutvumine. Üheks enimkasutatud reegliks oli “Õhurünnak”, mis kätkes endast ülesannet varjuda kujuteldava õhurünnaku eest näoli maha. Õhurünnakut sai kuuldud ning nähtud õhtu jooksul mitukümmend korda ja seda ka kõige kiirematel või ebamugavamatel hetkedel. Teise tähtsa reegli kohaselt tuli kõiki endast vanemal kursusel õppivaid Lennuakadeemia tudengeid kõnetada tiitliga “kotkas”.

Raeplatsilt liiguti pärast aerobaatikat oma rühmajuhtide ning rühmakaaslastega rännakule Kassitoomeni. Sellel teel andsid rühmajuhid varblastele mitmesuguseid erinevaid ülesandeid. Näiteks tantsis kotkas Ilo-Kaisa rühm toomemäel ümber oma juhi “Kes aias?”, ning Kotkas Taavi rühm harjutas lennukite mängimist katsetades erinevaid manöövreid, võideldes ootamatu turbulentsiga ning maandudes kõhuli konarlikule maandumisrajale.

Kassitoomel ootas rühmi kuus erinevat lennundusteemalist ülesannet. Näiteks pidid nad kuumaõhupallilt pääsemiseks ehitama võimalikult pika riideketi või pidid harjutama lindist hiigelsuurte tähtede moodustamist, et vajadusel üksikul saarel abi kutsuda ning seletama pantomiimi teel teineteisele lennundusteemalisi sõnu. Ühes punktis tuli varblastel ehitada endi kehadest lennuk ning esindatud oli kõiksugu lennukitüüpe alates purilennukist kuni hävitajani. Veel pidid nad ajama pisikese lennuki vigurlennul läbi kõikide oma riiete ning harutama lahti pagasiruumi lekke tõttu jäätunud särgi ja selle endale selga panema. Ühes ülesandes pidid varblased pärast lennuõnnetust üksikul saarel džunglis mürgiste väätide vahelt läbi roomama ning silmnähtavalt filtreerimata vett jooma.

Kui kõik kuus ülesannet oli läbitud, ootas võistkondi ees külg külje kõrval roomamine esikoha nimel. Nad tegid läbi takistusraja, mis algas suure sõõmuga ning lõpes suure pauguga. Vahepeale mahtus veel pisut keerutamist roomamist ning matsutamist. Ja seda kõike tehti alanud vihmasabinas, mis muutis Kassitoome nõlvad ohtlikult libedaks.

Vihm vaibus just selleks hetkeks kui varblased alustasid vande andmist. Lisaks muule, vandusid nad et oskavad lennukit kokku panna ja lahti võtta, juhtida ja juhendada, oskavad parandada ILS-i ning püstitada navigatsioonimaste. Samuti lubasid varblased olla kohal igal MP-l ja riietuda alati vastavalt väljakuulutatud teemale. Pärast vande andmist autasustati ristimise võitjaid, võistkonda nr 5, kuldmedalitega ning kõik asusid koduteele, et vahetada kiirelt riided MP superkangelase kostüümi vastu.

Mürgiste väätide vahelt läbi ronimine

Kilest S-tähe moodustamine

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2012/09/lennuakadeemia-varblased-said-ristimisel-kohu-tais-ning-suled-laikima/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>