«

»

jaan
20

Estonian Air üllatab: äsjasoetatud ja -kiidetud Bombardierid võidakse vahetada Embraeride vastu

Estonian Air on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerimui heakskiidul läbirääkimiste lõpusirgel Brasiilia lennukitootja Embraeriga uute lennukite soetamise üle, mis peaksid asendama tuliuued, kuid liiga kulukaks osutunud Bombardierid.

„Me peame läbirääkimisi ühe konkureeriva lennukitootjaga, et saavutada oma ettevõttele parimaid tingimusi,” ütles Estonian Airi president Tero Taskila. „Läbirääkimiste saladuse ja börsireeglite tõttu ei saa ma avaldada muid üksikasju.”

Alles hiljuti sai Estonian Air kätte oma kolmanda uue Bombardier CRJ900NG tüüpi lennuki, kuid uute arengute valguses loobutakse kõigist Kanada tootja lennukitest. Estonian Air saadab tänavu pensionile vanakesteks kulunud Saabi propellerlennukid ja lõpetab liisingu mugavate, kuid kulukate Boeingutega. Tallinnas juba kodunenud Bombardieridele pidi lisanduma veel kuni kolm uut lennukit, mis andnuks lendajale ühtlase ja efektiivse regionaallennukite pargi.

Kuid prantsuse kultuuritaustaga Bombardier otsustas Eesti maapoisiga käituda nagu vampiirlik armuke, kes pärast lilli, ooperit ja õhtusööki hakkab ka uusi talvesaapaid nõudma. Kanadalased mõistsid, et eestlased on lennukite hankega püsti hädas, et täita 2012. aastaks ja edaspidiseks seatud lennuplaane. Teadmata, et Estonian Airi uuel, noorel ja teravate hammastega juhil Taskilal on juba käsil läbirääkimised brasiillastega, seadis Bombardier tingimused, mille täitmine nõudnuks Estonian Airi aktsiakapitali suurendamist peamise aktsionäri Eesti riigi poolt.

Kas Embraeride tulek tähendab ka Saabide asendamist väiksemate E-Jet mudelitega? Seda näitab aeg.

Refereering EPL artiklist

Priit Karu, A3 Side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise eriala II kursus

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2012/01/estonian-air-ullatab-asjasoetatud-ja-kiidetud-bombardierid-voidakse-vahetada-embraeride-vastu/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>