«

»

nov
28

Persoonilugu

Novembrikuu persoonilooks valisin ma David-Andreas Mellovi, kes mängib kitarri, tegeleb Taipoksiga ning on lõpetanud Lennuakadeemia lennujuhina ja töötab Ämari lennubaasis.

Seda, kuidas huvi lennunduse vastu tekkis, David enam ei mäleta. Aga juba 7-aastasena pakkusid huvi mudellennukid. Nii ei olnud ka pärast gümnaasiumi raske kõrgkooli valida. Pärast aastat õppimist pakuti talle võimalust piloodi kohale saada, aga David otsustas siiski lennujuhtimise kasuks ja ei ole siiani kahetsenud.

Ametlikult lõpetas David Lennuakadeemia 2009. aastal, aga tööle sai ta Ämarisse juba 2006. aastal peale erialaõppe läbimist. Peamiseks erinevuseks tsiviil- ja militaarlennunduse vahel peab ta vormi kandmist, militaareripäraga liiklust ja Afganistanis missioonidel käimist. Vahel saab ka L-39ga kaasa lennata, milliseid igal lennuväljal ei leidu.

Hetkel on ta lennubaasis töötamisega rahul. Kindlasti on ka asju, mis ei meeldi, aga hetkel ei ole plaanis ka mujale tööle minna. Kui David Ämarisse tööle läks, oli seal vana veneaegne rada, vahepeal on lennubaas tohutult arenenud. “Eesti lennunduse areng on paljuski sõltuv majandusolukorrast – mida paremas seisus on majandus, seda rohkem on lennutegevusel perspektiive,” arvab David. Lennujuhtimisteeninduse areng on aga lennujuhtide käes.

David soovitab Lennuakadeemia tudengitel oma tulevase tegevusvaldkonna alast kirjandust lugeda, et püsida kursis muutustega ning kindlasti suhelda vastavas valdkonnas tegevate inimestega.

Anna-Liisa Roosild

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2011/11/persoonilugu/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>