«

»

nov
25

Lennundusseminar

Novembrikuu kolmanda nädala teises pooles toimunud Eesti Lennundusseminari kahepäevases ülesehituses võis tunda ärevust, saginat, sättimist ning näha nii era- kui ka riiklike huve kaitsvate ettevõtete ja asutuste otsuseid vastuvõtvaid indiviide. Esmakordselt Lennundusseminari 16 aasta pikkuses ajaloos oli võimalus näha, teha ja kaasa rääkida ka Eesti Lennuakadeemia tudengitel, kellele sai põnevate teemade ning arutelude käigus selgemaks lennunduses just hetkel päevakorras olev.


Seminari esimesel päeval saadi hästi ettevalmistunud sõnameistrite abiga hea ülevaate päevakorra punktidest. Vastavalt teemadele jaotati pärast kosutavat kohvipausi kõik töötubadesse laiali ning püüti sättida igasse kollektiivi võimalikult erinevaid huve kaitsvaid esindajaid, et jõuda läbi elavate analüütilist vormi omandanud arutelude võimalike koostöö vormideni. Seal hulgas püüti lihvida ka juba olemasolevaid algatusi ning ideid. Vahetult enne lõppu jagati kõige tublimatele ja aktiivsematele tudengitele välja erinevas vormis ning algatuses stipendiume, samuti ei saa ka mainimata jätta värskelt püstitatud koolimaja ja selle arendustegevusega saavutatud rändkarikas “Aasta tegu Eesti lennunduses”, mille Ämaris asuv sõjaväe lennubaas oma kollektiiviga ulatas pidulikult üle meie õppeasutuse sihikindlale juhile, härra Jaan Tammele. Tudengite jaoks sellega ka esimene põnevust täis päev ka kulmineerus.
Seminari teisel ehk viimasel päeval olid pingiread juba veidi hõredamaks jäänud ning saali täitis päevakorraliste teemade kokkuvõtteid huviga ootav seltskond, sest sai ju eelmisel päeval nende kallal lõpuni välja vaeva nähtud. Õhkkond oli jällegi meeldiv ning erinevalt esimese päeva sissejuhatavast poolest, räägiti esitlejatega publikumist juba julgelt kaasa. Seminari lõpusirgel kostitati kooli uhiuues toitlustuskeskuses maitsva soolase ning magusaga.
Korralduslikult suurepäraselt organiseeritud ning läbiviidud kohtumine oli heaks aluseks uute ideede tekkeks ja meie väikese Eestimaa lennunduse ühtsemaks muutmisel.

Toivo Värbu(A3 II)

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2011/11/lennundusseminar/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>