«

»

nov
05

EASL sügisseminar

28. – 30. oktoobril toimus kolmepäevane Eesti Akadeemilise Spordiliidu (EASL) sügisseminar Võrumaal Kurgjärve Spordibaasis. Sinna oodati kõikide spordilembeliste kõrgkoolide, instituutide ja seltside esindajaid. Seminarile ühtegi vaba kohta ei jäänud, mis tähendas üle 40 osaleja kokkutulekut. Eesti Lennuakadeemia lähetas traditsiooniliselt sinna osalema kaks üliõpilast. Minul, kui Üliõpilasesinduse spordijuhil, oli privileeg sellest osa saada ja lisaks valida kaasa üks aktiivne esmakursuslane, kelleks osutus side- ja navigatsioonisüsteemide käitamise eriala tudeerima asunud Reene Sammpere.

Reede hommik algas juba põnevalt. Et seminarid eesmärgipärasemalt välja kukuksid, siis kohale ja koju toimetamise transpordile panustatakse sellevõrra vähem raha. Mistõttu ei saa imeks panna, et Tallinnast startinud buss Tartusse õigeks ajaks rehvi purunemise tõttu kohale ei jõudnud. Terve nädalavahetuse pakkus buss ja selle sõiduvahendi väga lahe juht palju kõneainet ja nalja. Tagatipuks pidid tallinlased koju jõudmiseks leidma teise lahenduse, kuna tagasiteel purunes ka varurehv, mistõttu buss Tartust edasi ei liikunud. Õnneks korvab EASL sellest tingitud sõidukulud.

Kolme päeva sisse mahutati mitmeid harivaid loenguid, workshop’e ja teisi aktiivseid tegevusi nii siseruumides kui õues. Saime osavaid näpunäiteid, kuidas vältida ülekoormusi, vigastusi ja traumasid spordis, kuidas korraldada spordiüritusi, tutvustati veel, mis asi on internetiturundus jne. Huvitavamateks kogemuseks võib pidada biathlon’i, kus saime kätt proovida sihtmärkide tulistamisel, ning Lõuna-Eesti kuplite vallutamist orienteerumise teel. Kõige inspireerivama ettekande oma eluloost tegi meile kahekordne Ironman Lanzarote’i võitja ja Ironman New Zealand’i võitja, triatleet Ain-Alar Juhanson, kes on kõige raskema kaaluga võitja sellel spordialal.

Muidugi ei puudu sellistelt vahvatelt üritustelt ka õhtune meelelahutus. Esimesel õhtul sai Kurgjärve kaldal saunas leili visatud ja karges järvevees sulistatud, populaarseim mäng oli „Torn“. Välja sai selgitatud ka parim viktoriinivõistkond. Laupäeva õhtu päädis Võru linnas klubi „Tartu“ külastamisega, kuhu organiseeriti kõigile tasuta sissepääs ja edasi-tagasi bussitransport.

Kokkuvõtteks võib öelda, et tegu oli vaieldamatult parima seltskonna ja üritusega sel sügisel. Ootan juba ärevusega kevadseminari!

Keit Lamp
ELA ÜE spordijuht


Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2011/11/easl-sugisseminar/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>