«

»

okt
03

Varblaste ristimine

22. septembri õhtupoolikul võis kohata Raekoja platsil ja Toomemäe ümbruses veidraid inimesi, kes olid mingil kummalisel põhjusel kaheksakümnendate diskole suundumas. Aga! Mis juhtus oli see, et diskole nad niipea ei jõudnud, rääkimata veel vähegi talutavast hügieenitasemest selle tarvis. Teisisõnu: toimus Eesti Lennuakadeemia esmakursuslaste ristimine!

Kogu ristimise ülesehitus oli võrreldes eelmise aastaga väga uuenduslik. Esimest kursust pandi proovile ja katsuti igast küljest. Esimese asjana pandigi uued tulijad raha teenima üldise hüvangu nimel. Kohale oli toodud natuke pudi-padi, mille gruppideks jaotatud varblaskolleegium pidi suutma erinevaid turundusvõtteid kasutades maksimaalse kasumiga maha müüa. Saadud raha koguti kokku „varblase stipendiumi“ fondi.

Pärast viimse kui sendi sunniviisilist loovutamist ühiskassasse pidid värsked tudengid marsisammul suunduma üle Toomemäe, kuid oh õudu. Salakavalad poisid ehmatasid neid Inglisillal, mis oma nime nüüd enam küll ei väärinud.

Kassitoomele jõudsid entusiastlikud varblased ja kohaletellitud eriefektipakett ühel ajal. Et ikka lõbusam ja libedam oleks otsustati meid kostitada terve õhtu kestnud vihmasajuga, täiesti tasuta! Aset leidsid jooksuvõistlus, limbo, jalgpall, takistusrada, õuntepüük ja palju muud toredat. Stiilinäide ka:

Lõpuks tuli ka aeg kõik need naeratavad kuid läbimärjad linnukesed sellest ilmatu suurest august kokku koguda ning tuppa sooja saata, kuid enne veel kui neid õhtuseks kosutavaks tutvumispeoks valmistuma saata sai, tuli veel mõningad formaalsused läbida. Parimale varblaste tiimile, kes näitas end terve ristimise vältel parimast küljest, anti üle purgitäis raha, ehk varblase stipendium. Selle järgnes õhtu maiuspala, romantilises õhustikus karges vihmasajus antud vanne. „Vannun, et keeran korralikult kinni kõik mutrid ja veendun, et kõik neli mootorit said lennukile külge..“

Tekst: Taavi Kirss

Õhusõiduki juhtimise eriala II kursuse tudeng

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2011/10/varblaste-ristimine/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>