«

»

okt
18

Lennukas unistaja: Martin Tärn

Meie ajaveebis saab nüüd igakuiselt lugeda inimestest, kes töötavad või õpivad lennunduses. Esimeseks persoonilooks valisin ma lennujuhi ja Lennuakadeemia teabeosakonna spetsialisti Martin Tärni(25).

Martin tahtis väiksena kunstnikuks saada, kuid saatuse tahtel leidis ta enda jaoks lennunduse. See päev on tal veel selgelt meeles. Gümnaasiumis käis ta riigikaitse tunnis ning neile korraldati väljasõit Ämari lennubaasi. Seal tehti neile huvilend vana An-2 tüüpi lennukiga ehk moosiriiuliga. Peale seda oli Martinil selge, et ta tahab tulevikus lennunduses töötada, aga kellena, täpselt ei teadnud. Nii asus ta Tartu Lennukolledžisse lennujuhi eriala õppima. Alguses oli mõttes ka piloodiks hakata aga juba esimese aasta jooksul sai ta aru, et ta oli valinud enda jaoks õige ameti.

„Eesti lennundus on suhteliselt noor ja arenguks on kõvasti potentsiaali. Peab lihtsalt oskama seda ära kasutada. Näiteks rohkem koostööd tegema ja pingutama ühise eesmärgi nimel,“ arvab ta.Nüüd on ta juba neli aastat Tartu Lennujuhtimistornis töötanud ja oskab rääkida, mis on selle töö head ja vead. Väga oluline on tiimitöö ja pidevalt peab kursis olema seaduse muudatustega ning uute reeglitega. Samas peab ta seda ka plussiks, sest koolitustel käimine annab motivatsiooni juurde. Lennujuhtidel on selline graafik, mille tõttu on oma elu raske planeerida, sest vahel tuleb töötada hommikul, vahel peab ka öösel tööle minema. Siiski ei pea Martin seda väga suureks miinuseks, kuna ta saab ka muud tööd teha ja tänu sellele ei teki rutiini ja lennujuhi töö ei tüüta ära. Ainuke asi, mida võib miinuseks pidada, on lennujuhi tööga kaasnev vastutus ja see tuli Martinil ka alles pika mõtlemise peale meelde.

„Soovitan tudengitel juba kooli ajal aktiivsem olla, tegeleda kooliväliselt lennundusega, sest Eesti on väike ja aktiivsemad jäävad silma. Tänu sellele on ka suuremad võimalused kooli lõpetades tööle saada.“ Ka arvab ta, et kes on hingega lennunduse juures, leiab endale võimalused.

Praegu kulub Martinil suur osa tema vabast ajast kodu remontimisele: plaanis on terve maja renoveerida, aga seda pikemas perspektiivis. Ta arvab , et igal inimesel  peavad olema unistused ja eesmärgid, kuhu poole püüelda. Kõik võimalused on antud, et neid täide viia, peab vaid ise pingutama. „Ära vingu, vaid tee ise oma elu paremaks,“ ütleb Martin.

Anna-Liisa Roosild

Permanent link to this article: http://propeller.eava.ee/2011/10/lennukas-unistaja-martin-tarn/

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>